טיפים למתגייסים – צידה לדרך | שערים לגיוס
 

074-769-14-84

טיפים למתגייסים – צידה לדרך

צידה לדרך – טיפ מספר 1: לקראת הגיוס אתם קונים ציוד ומסדרים את התיק:
אך מה לגבי צידה לדרך שלא ניתן לקנות לא ב'למטייל' ולא ב'ריקושט'? איזה ציוד תצטרכו לצבא? ניסיון עבר – היזכרו בחוויות לכל אורך חייכם, מהגן ועד סיום י"ב או שנת השירות. מה עזר לכם להתמודד עם מצבים חדשים? איך התמודדתם? היכולות והניסיון שלכם לא הולכים לאיבוד ואתם יכולים להשתמש ולהיעזר בהם גם בשירות הצבאי.

צידה לדרך – טיפ מספר 2: בציוד שתצטרכו לצבא, אל תשכחו לארוז גישה מדעית:
מה הכוונה? ישנם אנתרופולוגים שחוקרים תרבויות רחוקות ומיוחדות. רבים מהם לא רק מתבוננים על התרבות מבחוץ אלא ממש חיים בתוך אותו שבט אפריקאי (לדוגמא) כדי שהחוויה תהיה שלמה. כשאתם נפגשים עם התרבות החדשה והשונה כל כך, דמיינו שאתם עצמכם חוקרים סקרניים, גלו בעניין את מאפייני התרבות… בסוף לא חייבים לכתוב עבודת מחקר – אבל אפשר!

צידה לדרך – טיפ מספר 3: ארזו הערכה נכונה ואמיתית לגבי ההתאמה שלכם:
בצבא יש מגוון רחב של סוגי שירות. יש כאלה שמשרתים בקרבי ויוצאים הביתה מעט (לפעמים אחת לשלושה שבועות!), כאלה המשרתים כתומכי לחימה – עדיין רחוק וביחידות שדה, יש המשרתים ביחידות עורפיות סגורות ויש המשרתים קרוב לבית. איזה סוג שירות מתאים לכם? באיזה תנאים תוכלו להתמודד ולהצליח? לפני הגיוס קשה מאוד לדמיין איך זה להיות בצבא. יש כאלה שמגזימים בחששות שלהם ואחר כך מגלים שמצליחים. יש כאלה ששואפים לקרבי ביותר ולא מבינים את המשמעות. גם ההורים והחברים שלכם, מכירים את הצבא רק מהניסיון האישי שלהם וזה ידע חשוב, אך לא רחב מספיק. כאשר עולה התלבטות לגבי השירות המתאים חשוב לפנות למומחים המכירים היטב את הצבא והם בעלי ניסיון עשיר בהתאמה בין אופיו וצרכיו של החייל לבין סוג השירות. במכון 'שערים לגיוס' תמצאו אנשי מקצוע בדיוק כאלה, שהיו קב"נים, פסיכיאטרים צבאיים וידעו מהו הפתרון המתאים עבורכם.

צידה לדרך – טיפ מספר 4: איספו מידע:
כשאנחנו מתכננים טיול (בשביל ישראל, בטרק בנפאל ועוד) אנחנו דואגים לבדוק מה מזג האוויר – שנדע איזה בגדים לארוז, מה הסכנות הבריאותיות – שנדע איזה תרופות צריך לקחת, איפה צריך להיזהר מגנבים ועוד ועוד. מידע הוא דבר מרגיע מאוד.

גם לקראת הצבא כדאי מאוד לאסוף כמה שיותר אינפורמציה על השירות לו אתם מיועדים: דברו עם חיילים ומפקדים ששרתו בשירות כזה או דומה ואספו מידע באינטרנט. שימו לב להגיע גם למידע רשמי של הצבא וגם למידע לא רשמי של החיילים עצמם. כך תקבלו את התמונה המלאה. זכרו, שחוויה אישית של חייל אחד אינה מהווה מקור מידע מספיק, בין אם סבל ובין אם נהנה והצליח בשירות. לכן, אספו מידע מכמה שיותר מקורות.

צידה לדרך – טיפ מספר 5:  ארזו בתיק אנשים שיעזרו לכם בשעת צרה:
השירות הצבאי הוא אתגר משמעותי וטומן בחובו המון חוויות משמעותיות. יחד עם זאת, ישנם הרבה רגעים קשים. וודאו שיש לכם למי לפנות, עם מי להתייעץ ואצל מי לשפוך את הלב. בחרו אנשים שלא שופטים אתכם ובאים אליכם בטענות, אלא כאלה שבאמת יעודדו ויעזרו. מצב שני, אל תבחרו כאלה שיזדהו איתכם יותר מידי ורק ישכנעו אתכם כמה המצב קשה.

צידה לדרך – טיפ מספר 6: אל תכניסו לתיק ריבים, כעסים ועלבונות:
לא להשאיר עניינים פתוחים בבית. צודקים האומרים שלא כדאי ללכת לישון כועסים. אם רבנו או התווכחנו, כדאי לסיים את היום לאחר שפתרנו את הדברים ואנו מוכנים לשנת לילה שלווה. כך גם לגבי החזרה לצבא. אם היה אירוע לא נעים עם ההורים, החברה או החברים, דאגו לפתור ולסלוח לפני יום ראשון. אם תגיעו לצבא מודאגים ועצובים, יהיה לכם קשה לעבור את הימים ואפילו את השבועות בהם לא תוכלו לפגוש את האנשים היקרים לכם ולהתפייס.

צידה לדרך – טיפ מספר 7: מחברת לכתוב בה סיפורים לנכדים:
אם תשאלו את ההורים ואפילו את סבא וסבתא על השירות הצבאי שלהם, הם וודאי יחייכו ויזכרו בהמון חוויות. די בטוח שבזמן אמת החוויות הללו לא בהכרח הצחיקו אותם. אבל, ממרחק הזמן הדברים נראים אחרת. זכרו, שיום אחד (גם אם קשה לכם להאמין) גם אתם תהיו עשרים ואפילו ארבעים או חמישים שנה לאחר הצבא. אז, הקשיים של היום, יהפכו לסיפורים לנכדים….

צידה לדרך – טיפ מספר 8:  ארזו דברים שעושים לכם טוב:
לכל אחד יש מוזיקה, ספר, סרט טעם או ריח, שתמיד מעלים אצלו חיוך ומשפרים את ההרגשה. אל תשאירו את הדברים האלה בבית! בכל שלב בצבא, אפילו בטירונות קרבית, תהיה לכם שעה ביום לעצמכם, בה תוכלו להיות קצת עם מה שעושה לכם טוב ולמלא מצברים!

צידה לדרך – טיפ מספר 9: ארזו הבנה שהצבא לא קיים אך רק כדי להציק לכם:
גם אם לפעמים זה בהחלט מרגיש כך, לצבא אין שום כוונות רעות. הצבא הוא גוף ענק שיש לו מטרות מבצעיות, שלעשות לכם חיים קשים אינה אחת מהן! בהחלט יתכן שהמפקד הפרטי יציק לא מעט, אך זכרו שלעסוק כל הזמן בכמה שהצבא 'דפוק' ו'חסר הגיון' לא מקדם אתכם לשום מקום. הצבא מורכב מאנשים, אתם ביניהם. יש בהם חכמים יותר ופחות, טובי לב יותר או פחות, חרוצים יותר או פחות… זה הכל. אז, עזבו את התיאוריות הגדולות, הסתכלו שמאלה וימינה ומצאו לכם כמה חברים שהם ממש לא דפוקים וממש הגיוניים, והם יהיו בשבילכם הצב

צידה לדרך – טיפ מספר 10: אל תשכחו לארוז את הטיפים ששלחנו לכם!
זכרו לארוז ניסיון עבר, גישה מדעית, הערכה נכונה של היכולות שלכם, אנשים שיתמכו בכם בשעת צרה, מחברת סיפורים לנכדים, דברים שעושים לכם טוב, עמדה אובייקטיבית לגבי המערכת הצבאית והשליכו מהתיק כעסים, ריבים ועלבונות.
 

מלשב"ים

חיילים בחובה

אנשי קבע ומילואים

יחידות מיוחדות ומובחרות

השערים לגיוס

play4, play, media control, audio

רוצים לקבל פרטים נוספים?

מלאו את הטופס

 

074-769-14-84

hagit@shearim.biz

|

קיבוץ הזורע

|

א' - ה' - 09:00-18:00 / ו' - 08:00-14:00 

|


               

צרו איתנו קשר


אנחנו כאן בשבילכם ולמענכם!